You are currently viewing Skuteczna forma reklamy w Nowym Sączu, czyli jak się reklamować i nie zwariować?

Skuteczna forma reklamy w Nowym Sączu, czyli jak się reklamować i nie zwariować?

Wpis ten dotyczy naszego codziennego miejsca zamieszkania i lokalizacji naszej Agencji reklamowej – miasta Nowy Sącz. Jednak możesz z powodzeniem w miejscach nazwy miejscowości podłożyć swoją. „Skuteczna forma reklamy w Krakowie”, skuteczna forma reklamy w Nowym Targu”, Warszawie, Zakopanem, Rzeszowie, Tarnowie, Gdyni, Sopocie, Katowicach, Wrocławiu i… w sumie 103 225 różnych miejscowości (Google podpowiada, że właśnie tyle ich jest w Polsce).

Początkowo tytuł miał brzmieć „Skuteczna forma reklamy w Nowym Sącz, czyli jak się reklamować i nie zbankrutować” – może by był nawet bardziej na miejscu? Nie mogliśmy się zdecydować :), Ale metodą demokratyczną – większością głosów, zdecydowaliśmy się na tę wersję. Jednak obie są trafne. Reklama może nam przynieść niesamowite efekty Twojej firmie. Jednak zła reklama – źle zaplanowana, źle przygotowana, źle targetowana, zły dobór mediów, i wiele innych czynników może spowodować, że albo zwariujemy, albo zbankrutujemy. No… może nie dosłownie, ale możemy stracić sporo nerwów, czasu i pieniędzy… Jaka więc forma reklamy będzie skuteczna, tak w Nowym Sączu, jak i w każdym innym mieście? Czytaj dalej, a spróbujemy co nieco podpowiedzieć.

W tym artykule skupimy się na dwóch formach reklamy – tzw. Outdoor, czyli reklama zewnętrzna i reklama online – w Internecie Na kilku przykładach. Przeanalizujemy która forma jest skuteczna, która mniej, i jakie błędy najczęściej popełniają firmy, które później twierdzą, że „to nie działa”.

5 grzechów głównych w dziale reklamy:

1. Dodaje coś tam na Facebooka, Instagrama, „niewiadomocojeszcze”, ale przecież tych postów nikt nie czyta!

2. SEO? – A CO TO?

3. Przecież mam DOBRĄ STRONĘ INTERNETOWĄ – kolega kolegi mi zrobił!

4. Pozycjonowanie? Kiedyś robiła mi to jakaś agencja, ale po 2 miesiącach nie było żadnego efektu, więc zrezygnowałem – OSZUŚCI!

5. Moje usługi są najlepsze w mieście – JA NIE MUSZĘ SIĘ REKLAMOWAĆ!

6. Billboard? – Mam jeden, ale nikt nie przychodzi! (No tak, bo przecież każdy, kto wejdzie, krzyczy od progu: „PRZYSZEDŁEM DO WAS, BO WIDZIAŁEM WASZ BILLBOARD NA MIEŚCIE W NOWYM SĄCZU”, a każdy kto spotkał przyczepkę reklamową na mieście, wchodząc, idzie do działu marketingu i mówi „PRZYSZEDŁEM NA ZAKUPY, BO MIJAŁEM WASZĄ MOBILNĄ PRZYCZEPĘ REKLAMOWĄ NA ULICY NOWEGO SĄCZA” – Prawda, że tak jest?)

Nie możemy się znów zdecydować, które z tych „lubimy” najbardziej. 🙂

Dobra… dosyć żarcików. Przejdźmy do konkretów. Jaka więc forma reklamy będzie najlepsza?

Najlepsza forma reklamy to… ta, która działa 🙂

Tak, wiemy, że wcale nie pomogliśmy, ale tak niestety jest. Nie ma złotego środka. To, co zadziałało w branży Twojego kolegi, niekoniecznie zadziała u ciebie. Jedno wiemy na pewno. Skuteczna reklama, to dobrze zaplanowana, przygotowana i analizowana reklama. Jak to zrobić? Posłużymy się kilkoma przykładami.

Udana kampania billboardowa w Nowym Sączu.

Wróćmy na chwilę do grzechu numer 6. Za pomocą sarkazmu, chcieliśmy zobrazować najczęstszy błąd. Jeśli wykupujesz 1 (JEDEN) Billboard na ponad 83tys mieszkańców i niespełna 60km2 i oczekujesz, że „sprawdzisz sobie, czy to coś daje”. To szkoda pieniędzy. Od razu odpowiemy, że może to nic nie dać. Ok, może ktoś tam przyjdzie, bo akurat wpadnie przez przypadek na Twój billboard. Jednak dobra kampania billboardowa, charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednim przygotowaniem i strategią.

 • Grafika – nie oszukujmy się – w dzisiejszych czasach, kiedy mamy na co dzień z taką ilością reklam, że głowa może rozboleć, jeśli chcemy, aby reklama była skuteczna, musimy się czymś wyróżnić. Dobra grafika billboardu to podstawa. Często niestety w Nowym Sączu widzimy wielki piękny billboard, czcionką o rozmiarze 15, postawiony 10 m od ulicy – gratulacje dla tego, kto odczyta 🙂 Lub drugi przykład – piękne logo na pół billboardu i adres – a skąd mamy wiedzieć czym się ta firma zajmuje?
 • Ilość – jeden billboard na 60km2 – czy to wystarczy? Odpowiedź: „to zależy” Czasem mając bardzo dobrą lokalizację, może się zdarzyć, że sprawdzi się lepiej niż 15 billboardów postawionych „w lesie”.
 • Lokalizacja tak jak wyżej :), Jaka to jest dobra lokalizacja? Miejsca o dużym natężeniu ruchu, zakorkowane, o dużej ilości ruchu samochodów i pieszych, skrzyżowania itp.
 • Odpowiednia analiza – Niestety. Kampania billboardowa nie jest kampanią w pełni mierzalną. Nikt nie będzie od progu krzyczał „przyszedłem, bo zobaczyłem billboard w Nowym Sączu”. Możesz jednak analizować inne czynniki i je porównywać: Ruch, sprzedaż, ilość zapytań, liczbę telefonów, liczbę maili itp. Analiza to jeden z ważniejszych etapów każdej kampanii!

Ale… niestety musi być jakieś „ale”. Ustawa krajobrazowa sukcesywnie wchodząca w życie w naszym mieście i wielu innych), dosyć mocno wpływa na rynek reklamy outdoorowej, więc nie jest to „przyszłościowy” sposób na reklamę w Nowym Sączu.Jednak kampania billboardowa ma jedna zasadniczą wadę. Generuje dosyć wysokie koszty, a nie masz kompletnie wpływu na grupę docelową. (Do tego jednak jeszcze wrócimy przy okazji reklamy w Internecie)

Na temat udanej kampanii billboardowej w Nowym Sączu już pisaliśmy, na przykładzie Galerii Trzy Korony, więc zainteresowane osoby odsyłamy do tego artykułu:

Udana Kampania Billboardowa w Nowym Sączu – Trzy Korony.

Mobilna przyczepa reklamowa w Nowym Sączu

Mamy taką! Stale w ruchu i rzadko odpoczywa. Dlaczego? Dlatego, że nie znamy osoby, która bardziej zwróci uwagę na billboard statecznie stojący sobie na poboczu, niż na wielką reklamę na samochodzie – dokładniej a przyczepie samochodu, która tarasuje pół drogi, jeździ pod oknami w niedzielę od 7 rano a w dodatku gada i śpiewa 🙂

A tak na poważnie… Mobilna przyczepa reklamowa to przyczepa z zamontowanym bannerem z Twoją grafiką, (często też z nagraniem głosowym), poruszająca się po wcześniej zaplanowanym terenie, w ustalonych miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych i samochodów, z postojem od czasu do czasu w wyznaczonych lokalizacjach. Taka kampania trwa zazwyczaj kilka lub kilkanaście dni i zwyczajnie — niesamowicie zwraca na siebie uwagę!

Jednak jest to forma reklamy, która sprawdza się w określonych sytuacjach, jak np. Otwarcie nowego sklepu, organizacja imprezy, czy wielka akcja promocyjna – więc jeśli coś takiego planujesz, pomyśl nad wynajmem mobilnej przyczepy reklamowej.

Po dłuższym zastanowieniu, w tym artykule nie będziemy się dłużej rozpisywać na temat innych form reklamy zewnętrznej. Idziemy z duchem czasu, wiec wolimy skupić się na reklamie przyszłościowej, która nie generuje wysokich kosztów, jest mierzalna i przede wszystkim, mamy możliwość docierania do naszej grupy docelowej – czyli do osób, które potencjalnie mogą być zainteresowane naszymi usługami, czy naszym produktem.

Skuteczna reklama w Internecie

Prowadzenie fanpage na facebooku

Wróćmy na chwilę do naszych grzechów. „Dodaje coś tam na Facebooka, ale przecież tych postów nikt nie czyta!”. Próbowaliśmy zliczyć, ile razy słyszeliśmy podobne zdanie, ale nam się nie udało…

Dlaczego tak jest? Przyczyn jest mnóstwo! Jedną z podstawowych jest brak spójności, brak odpowiedniej kreacji wizualnej, brak angażującego contentu, brak systematyczności, brak działań reklamowych (lub nieprawidłowe działania reklamowe – przez co możemy dużo stracić). Zła grupa docelowa, zły czas publikacji…. Podsumowując – brak podstawowej wiedzy na temat prowadzenia fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji o najczęstszych błędach popełnianych podczas prowadzenia fanpage na Facebooku, przeczytaj artykuł:

6 błędów w prowadzeniu fanpage na Facebooku.

A tu znajdziesz 5 podpowiedzi jak skutecznie prowadzić fanpage na facebooku:

5 podpowiedzi jak skutecznie prowadzić Fanpage na Facebooku.

Jeśli natomiast chcesz poznać ofertę naszej agencji reklamowej, dotyczącą prowadzenia fanpage na Facebooku w nowym Sączu, znajdziesz ją tutaj:

Prowadzenie fanpage na Facebooku Nowy Sącz.

Dlaczego Social Media?

Reklama na Facebooku ma jedną podstawową zaletę. Masz całkowity wpływ na grupę docelową i kwotę, jaką chcesz wydać. Wiesz, do kogo Twoja reklama na Facebooku dotrze i sam możesz to zaplanować. Przykładowo. Jeśli prowadzisz sklep z artykułami dla zwierząt np. w mieście Nowy Sącz, to zaplanujesz reklamę na Facebooku skierowaną do osób które lubią, lub posiadają zwierzęta, w okolicy Nowego Sącza. Natomiast wykluczysz osoby, które tych zwierząt nie lubią (choć mamy jednak nadzieję, z takich osób nie ma.

Agencja Reklamowa Daj Znać Nowy Sącz – Jak działamy?

Jako Agencja reklamowa w Nowym Sączu, zajmujemy się prowadzeniem fanpage na Facebooku i tworzeniem reklam od dobrych już kilku lat. Jak działamy, że okazuje się, że to jednak działa i ktoś to czyta? Krok, po kroku:

 • Stworzenie lub optymalizacja fanpage
 • Planowanie działańTworzenie spójnej komunikacji wizualnej
 • Dbamy o content, czyli odpowiednie treści
 • Monitorujemy i dbamy o relacje z fanami
 • Pozyskujemy realnych fanów
 • Tworzymy kompleksowe kampanie reklamowe na Facebooku
 • Analizujemy efekty i statystyki na Facebooku
  • Więcej o prowadzeniu fanpage na Facebooku w Nowym Sączu znajdziesz tutaj:

   Prowadzenie fanpage na Facebooku Nowy Sącz.

   Odpowiednia strona Internetowa

   Strona www jest. Czy to wystarczy?

   No niestety… nawet najpiękniejsza strona internetowa, bez optymalizacji i pozycjonowania jej, będzie równie skuteczna co postawienie billboardu w środku lasu. Jak komuś podasz dokładny adres, to znajdzie – ale jak sam będzie próbował szukać… zgubi się a po drodze znajdzie konkurencję. To nasze ulubione zobrazowanie, po co potrzebne jest pozycjonowanie.

   Samo stworzenie strony internetowej to pierwszy, ale najmniejszy krok do sukcesu! Strona musi być odpowiednio zoptymalizowana i przygotowana pod pozycjonowanie. Bez tego, masz swój billboard w samym środku gęstego lasu.

   My w Nowym Sączu, zajmujemy się tworzeniem i optymalizacją stron www na WordPress. Jeśli chcesz stworzyć dobrą stronę www lub dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu.

   Pozycjonowanie stron www Nowy Sącz

   Skoro strona już jest, czas ją przenieść z tego wspomnianego wcześniej lasu na środek miasta 🙂

   Czyli – pozycjonowanie stron www i pozycjonowanie lokalne stron www w Nowym Sączu.

   W dużym skrócie- pozycjonowanie stron www to szereg czynności pozwalających na zwiększenie widoczności Twojej strony internetowej w wyszukiwarkach Google. Dzięki pozycjonowaniu strony www zyskujesz możliwość dotrzeć, do osób, które może interesować zawartość Twojej strony. Pozycjonowanie stron internetowych to niezbędny element marketingu w Internecie. Jeśli Twoja strona www ma być widoczna w Internecie i możliwa do odnalezienia przez klientów, walka o pozycję w wyszukiwarkach, to niezbędny element działań reklamowych. Pozycjonowanie lokalne natomiast, to wszelkie działania, które mają na celu wypromować Twoją stronę internetową tak, aby zajmowała możliwie najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google dla określonych fraz, w określonej lokalizacji. Nasza agencja zajmuje się pozycjonowaniem stron www i pozycjonowaniem lokalnym stron www w mieście Nowy Sącz, mając na swoim koncie już kilka sukcesów – więcej znajdziesz w zakładce „referencje”. Natomiast więcej o pozycjonowaniu stron www i pozycjonowaniu lokalnym Nowym Sączu możesz przeczytać w innym artykule:

   Pozycjonowanie i Pozycjonowanie lokalne stron www Nowy Sącz.

   Analiza efektywności

   Na koniec zostawiamy czynnik, który jest niesamowicie istotny w każdej formie reklamy. Począwszy od billboardów, skończywszy na reklamie Google Ads.

   Analiza efektów, statystyki na Facebooku, analiza ruchu, sprzedaży, ilości zapytań, wiadomości, telefonów – to wszystkie czynniki, które musisz analizować, aby wiedzieć co przyczyniło się do sukcesu lub porażki Twojej kampanii reklamowej. Po co? A po to, żeby następnym razem wiedzieć co robić i czego nie robić. Natomiast co do statystyk na Facebooku – nie znamy lepszego źródła informacji o klientach niż te, które tam znajdziemy.

   Daj znać Nowy Sącz — doradztwo marketingowe!

   Staraliśmy się w tym artykule ukazać czynniki wpływające na skuteczną reklamę w każdym mieście, nie tylko Nowy Sącz. Jeśli natomiast nie pomogliśmy Ci w tym artykule, to nic straconego. Oferujemy kompleksowe doradztwo marketingowe w Nowym Sączu, dzięki czemu podpowiemy Ci kilka rozwiązań reklamowych dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Chcesz skorzystać? Zapraszamy do kontaktu a przedstawimy wszelkie szczegóły! Doradztwo marketingowe w Nowym Sączu to nic innego jak indywidualna analiza szans i zagrożeń w Twojej branży – może Ci tylko pomóc!