Co to jest Google Ads (adwords) i jak działa?


Wiele osób przed rozpoczęciem swojej przygody z założeniem strony internetowej zastanawia się, w co lepiej zainwestować. Czy powierzyć swoją stronę Agencji Interaktywnej i postawić na pozycjonowanie, czy też zainwestować w reklamy Google Adwords? Jedno i drugie zagadnienie jest niezbędne do tego, aby strona pojawiała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie strony to nasycenie jej interesującymi treściami, słowami kluczowymi, zadbanie o odpowiednią strukturę strony, a także wiele innych czynników wpływających na pozycję strony w wyszukiwarce. Zatem co to jest reklama Google Adwords i jakie ma ona znaczenie na pozycję strony w Internecie?

Reklama Google Adwords to nic innego, jak reklamy, które pojawiają się na samej górze oraz na samym dole wyszukiwania na daną frazę. Każdy, kto szuka informacji na temat jakiegoś zagadnienia, trafi na taką reklamę. Reklamy te mogą występować w postaci tekstowej, graficznej oraz video.

Dlaczego warto zadbać o reklamy Google Adwords?

Jeśli planujesz pozycjonować swoją stronę, a także zwiększyć na niej ruch, warto zastanowić się nad działaniami marketingowymi, które będą miały wpływ na sprzedaż i kliki. Bezkonkurencyjne są właśnie reklamy Google Adwords. Ich główną zaletą jest to, że możesz stworzyć taką reklamę, mając ograniczony budżet. Nie musisz wydawać sporej sumy pieniędzy, aby reklama ta pojawiała się w wyszukiwanych. Kolejną zaletą jest to, że pieniądze są pobierane z przeznaczonego budżetu wyłącznie wtedy, gdy ktoś kliknie w taką reklamę. Warto również zwrócić uwagę, że reklamy te można edytować i zmieniać. W ten sposób stworzysz reklamy idealne dla swojej strony, które będą przynosiły zyski. Banery i kreacje, jakie zastosujesz w reklamie mogą być stworzone w różnych rozmiarach bez konieczności ich wcześniejszej obróbki.

Reklamy Google Adwords są wiec świetnym pomysłem na to, aby Twoja strona przynosiła zyski. Przeznaczając na nie pewien budżet, możesz liczyć się z tym, że do Twojej firmy w niedługim czasie po wprowadzeniu reklamy zaczną pojawiać się telefony lub maile kontaktowe w sprawie produktów, jakie oferujesz. Reklamy te są więc świetnym sposobem na pozycjonowanie strony, a także na zyskanie nowych klientów. Obecnie inne źródła przekazu informacji nie docierają do klientów tak, jakbyśmy tego chcieli. Ludzie coraz częściej szukają informacji w sieci, nie zwracając już uwagi na reklamy pojawiające się w radio czy telewizji. Dobra kampania Google Adwords będzie więc lepiej widoczna przez potencjalnych klientów niż reklama w tradycyjnych źródłach przekazu.

Niestety, aby reklama ta przynosiła oczekiwane efekty, należy ją odpowiednio stworzyć. Taką pracę najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy zajmują się tą branżą. Odpowiednie podejście do reklamy Google Adwords i wiedza są niezbędne do tego, aby była ona odpowiednio wykonana, dlatego warto je pozostawić profesjonalistom.

Efektywna reklama Google Ads (Adwords) tylko z Agencją Interaktywną Daj Znać.

Nasza Agencja Interaktywna Daj Znać zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych i reklamami Google Adwords. Od lat działamy na rynku Małopolskim, a w szczególności w Nowym Sączu, Podhalu, Krakowie, Limanowej i wielu innych miastach, gdzie oferujemy skuteczne reklamy Google Adwords i wiele innych usług. Nasza firma stworzy dla Ciebie reklamę, która przyniesie Ci zyski.

Wszystkich zainteresowanych konsultacją oraz poznaniem oferty zachęcamy do kontaktu telefonicznego.