You are currently viewing Pozycjonowanie strony www, czyli krótka historia na przykładzie, jak zwiększyliśmy pozycję klienta w wyszukiwarkach o 328% w niespełna 5 miesięcy?

Pozycjonowanie strony www, czyli krótka historia na przykładzie, jak zwiększyliśmy pozycję klienta w wyszukiwarkach o 328% w niespełna 5 miesięcy?

W obecnym świecie, prowadzenie biznesu to nieustająca walka o każdego klienta. Każdy, kto prowadzi działalność, jeśli tylko nie chce zostać daleko w tyle za konkurencją, musi pamiętać o rozwijaniu strony marketingowej swojej firmy. Działania można oczywiście prowadzić na własną rękę, jednak czasem są sytuacje, w których lepiej jest zlecić je profesjonalnej agencji marketingowej. Sposób działania powinien być optymalnie dobrany zarówno do branży, grupy docelowej, jak i do wielkości przedsiębiorstwa. Niezależnie, czy prowadzisz międzynarodowy biznes, czy działalność lokalną, niezwykle istotną rzeczą jest pozycjonowanie SEO. Stanowi to podstawę reklamy w Internecie.

Pozycjonowanie SEO na skalę międzynarodową to bardzo szeroki temat – na inny artykuł. Dziś natomiast, chcemy Wam, na przykładzie jednego z naszych klientów, opowiedzieć, w jaki sposób prowadzimy pozycjonowanie lokalne w Nowym Sączu, pokażemy co i w jakim czasie udało nam się dokonać.

1. Pozycjonowanie stron Nowy Sącz.

Nasz Klient to jedna z większych sądeckich firm, której zależy głównie na rozwoju działalności na rynku lokalnym, który szukał odpowiedniej firmy , której profil działania to pozycjonowanie SEO stron internetowych.

Naszą współpracę, zaczęliśmy w marcu 2020 roku, praktycznie od zera. Nasze działania ruszyły tak naprawdę w kwietniu 2020. Dziś zbliżamy się do końca sierpnia i pokażemy Wam, co i w jaki sposób udało nam się osiągnąć w zakresie SEO. Pozycjonowanie stron Nowy Sącz – to był główny kierunek naszych działań. Skupialiśmy się właśnie na tym mieście i najbliższych okolicach, ponieważ jest to zakres działania naszego klienta.

2. Co to jest pozycjonowanie SEO?

Wróćmy może do początku… Czym tak naprawdę jest SEO?

SEO, jest to optymalizacja stron www dla wyszukiwarek internetowych. Skrót SEO pochodzi z języka angielskiego – search engine optimization. SEO zwane jest również pozycjonowaniem, choć wiele osób twierdzi, że określenia te, nie powinny być stosowane zamiennie. SEO obejmuje wszelkie procesu zmierzające do osiągnięcia jak najwyższej pozycji określonych słów i fraz kluczowych w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych jak np. powszechnie znana wyszukiwarka Google. SEO nie jest łatwym zadaniem i polega na ciągłym rozpoznawaniu mechanizmów które „rządzą” wyszukiwarkami, dostosowywaniu kodów stron www do określonych algorytmów, niezwykle istotne jest również linkowanie wewnętrzne i linkowanie zewnętrzne, ale do tego jeszcze wrócimy. Efektem działań SEO jest uzyskanie jak najlepszej pozycji strony w wyszukiwarkach. Na naszym przykładzie, gdzie głównym założeniem było pozycjonowanie stron Nowy Sącz, dobór słów i fraz kluczowych był niezwykle istotny, ale do tego również wrócimy później. Mamy nadzieję, że udało nam się przynajmniej odrobinę przybliżyć Wam czym jest SEO.

3. Po co Ci SEO i pozycjonowanie?

Skoro już wiesz, co to jest SEO i pozycjonowanie, wiesz „z czym to się je”, pewnie zapytasz „po co mi to całe pozycjonowanie”, „przecież kltoś jak będzie chciał, to mnie znajdzie”. Niestety, z tym nie możemy się zgodzić. Tak to nie działa. Nie wystarczy założyć stronę www ,nawet jeśli na bieżąco ją aktualizujesz. Jeśli będziesz popełniać pewne błędy, nie osiągniesz zadowalającego wyniku. Podajmy przykład. Jeśli prowadzisz sklep rowerowy w Nowym Sączu, założysz stronę www,Fanpage na Facebooku, dodasz ogłoszenia do różnych serwisów – super, ale teraz załóżmy, że Twój potencjalny klient będzie poszukiwał sklepu rowerowego w Nowym Sączu. W wyszukiwarkę wpisze zapewne „Sklep rowerowy Nowy Sącz”. Teraz tak – na samym początku pojawią się strony, które zadbały o ta frazę. Twoja strona, jeśli nie prowadzisz konkretnych działań SEO, może nie pojawić się w ogóle, lub na „magicznej” drugiej czy czwartej stronie wyszukiwarki, której nikt nie zna (a podobno jest). 🙂 Teraz pytanie. Dlaczego ta firma, która pokazała się na pierwszym miejscu, jest tam, gdzie jest? Ponieważ zadbała o pozycjonowanie SEO strony www! Czyli niejako „podpowiedziała” wyszukiwarkom, że jej zawartość doskonale odpowiada na zapytanie wpisane przez klienta. Kolejnym przykładem może być fraza „pozycjonowanie nowy sącz”. – klient wpisze taką frazę w wyszukiwarkę, poszukując firmy, która może potencjalnie zająć się pozycjonowaniem SEO strony www. W pierwszych wynikach wyszukiwarki pojawią się firmy, które odpowiednio zadbały o frazę „pozycjonowanie nowy sącz”.

Co ważne, rynek reklamy w wyszukiwarkach (SEO i SEM) stanowi dzisiaj ponad 32% wydatków na reklamę online w Polsce. Odsetek ten z roku na rok, zdecydowanie rośnie. Co to dla Ciebie oznacza? A no dokładnie to, że Twoja konkurencja nie śpi! 🙂

To tyle z teorii 🙂

4. Pozycjonowanie Nowy Sącz – czyli co zrobiliśmy dla naszego klienta?

– Lokalne pozycjonowanie SEO – Audyt SEO Nowy Sącz.

Audyt to bezwzględnie podstawowy i konieczny punkt wszelkich działań reklamowych w Internecie. A w przypadku SEO w szczególności. Zawsze musimy wiedzieć „na czym stoimy”, co jest do wykonania, znaleźć błędy, które należy w pierwszej kolejności poprawić.

Audyt SEO Nowy Sącz – przeprowadziliśmy dla naszego klienta wnikliwą analizę i ocenę wszystkich elementów strony internetowej naszego klienta pod kątem wyszukiwarki Google, które mają największy wpływ jej widoczność. Ocenie podlegały wszystkie elementy znajdujące się na stronie – czynniki wewnętrzne, oraz czynniki zewnętrzne Jak już wspomnieliśmy, audyt jest podstawą dalszych działań optymalizacyjnych i całej strategii pozycjonowania. Jeśli interesuje się usługa: Audyt SEO Nowy Sącz, odezwij się do nas! Z chęcią pomożemy!

– Lokalne pozycjonowanie SEO Nowy Sącz – Optymalizacja

Dobrze przeprowadzony audyt pozwolił nam na określenie wstępnej strategia SEO dla klienta. Strategia została ściśle dopasowana do wymagań strony. Skupialiśmy się głownie na działaniach w obrębie lokalizacji takiej, jak Nowy Sącz i Małoposka. Po określeniu „wyjściowej kondycji” strony, mogliśmy zacząć nasze działania zmierzające do poprawy widoczności w wyszukiwarkach strony naszego klienta.

Podjęliśmy kilka kierunków działań, planując całościową optymalizację strony internetowej pod kątem jej przyjazności dla wyszukiwarki internetowej. Działania te przeprowadziliśmy na różnych poziomach. M.in.:

– Bezpośrednio, praca nad treściami na stronie – nasycenie określonymi frazami kluczowymi, stały content pisany przez profesjonalnych copywriterów,

– Zadbaliśmy o odpowiednio sformułowane metadane jak SEO tittle, SEO desc, dla każdej podstrony, wg wytycznych robotów wyszukiwarki. Jest to niezwykle istotne, aby pozycjonowanie SEO stron internetowych było skuteczne.

– Poprawiliśmy całą strukturę strony, dokonaliśmy zmian w jej architekturze, nagłówkach, elementach nawigacyjnych, aby była bardziej przyjazna dla wyszukiwarek

– wprowadziliśmy zmiany pod kątem użyteczności serwisu i przyjazności jej użytkownikom

– poprawiliśmy czas ładowania podstron,

– zadbaliśmy o odpowiednie linkowanie wewnętrzne, ponieważ poprawnie poprowadzone wewnętrzne linkowanie znacznie ułatwia nawigację w serwisie zarówno robotom wyszukiwarek jak i klientom,

– zadbaliśmy o bardzo rozbudowanie linków zewnętrznych, czyli linków pojawiających się na wartościowych stronach, prowadzących do serwisu,

– dopasowaliśmy jakość grafik, zarówno wizualnie jak i ich wagę i rozmiar. Ale również wiele grafik dodaliśmy, ponieważ niezaprzeczalnie podnoszą one wartość contentu,

– zadbaliśmy o zaistnienie na lokalnym rynku tzw. „Wizytówek” jak np. Google Moja Firma, czy wizytówki NAP, zakup linków.

– zadbaliśmy o tzw. przyjazne linki tak, aby już pierwszy rzut oka na sam adres, pozwalał precyzyjnie określić zawartość witryny.

Oczywiście nadal wszelkie działania skupiały się na obrębie lokalnym, czyli SEO Nowy Sącz. A to nadal był początek naszych działań… Jak widać, działania SEO są bardzo rozbudowane. Planując strategię, trzeba wziąć pod uwagę zarówno optymalizację strony pod kątem robotów i użytkowników, jak i kształtowanie profilu linków. Optymalizacja jest mocno powiązana z pozycjonowaniem i chociaż tak naprawdę jedno bez drugiego może istnieć, to dopiero razem przyniosą oczekiwane rezultaty.

– Lokalne pozycjonowanie SEO Nowy Sącz – odpowiedni Content

Content, czyli odpowiednio rozbudowane i sformułowane treści na stronie to niezwykle ważna sprawa. Zadbaliśmy, aby nasi copywriterzy stworzyli content przyjazny zarówno robotom wyszukiwarki, jak i odbiorcom, co wbrew pozorom, wcale łatwe nie jest. Najpierw określiliśmy słowa i frazy kluczowe na których nam zależy, skupiając się nadal na naszej lokalizacji, czyli SEO Nowy Sącz. Tworzyliśmy stały, rozbudowany content – 50tys. znaków miesięcznie, rozbudowaliśmy opisy i wszelkie kategorie. Zadbaliśmy o to, aby treści oprócz tego, że będą nasycone odpowiednimi frazami, były ciekawe i przyjazne dla odbiorców. Zanim zaczęliśmy działania, na stronie było bardzo mało jakichkolwiek treści co negatywnie wpływało na jej pozycję w wyszukiwarkach.

5. Czy Pozycjonowanie SEO To jednorazowe działanie?

Jest to bardzo często pojawiające się pytanie i od razu na nie odpowiemy zdecydowanym NIE 🙂 Wręcz przeciwnie! Aby wdrożona strategia SEO przyniosła oczekiwane i co najważniejsze, trwałe rezultaty, powinna być nieustannie dostosowywana do pojawiających się stale zmian algorytmu wyszukiwarek. O ile sam audyt i wdrożenie zaleceń może przynieść poprawę, to jednak mając na uwadze to, że algorytm wyszukiwarek stale jest aktualizowany, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że efekty mogą nie być długotrwałe.

6. Ile trwa pozycjonowanie SEO?

Na to, ile przyjdzie nam czekać na pierwsze wyniki działań, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, ponieważ mają na to wpływ różne czynniki. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę specyfikę branży, konkurencję, jest duża, pozycjonowanie może zająć więcej czasu, gdy jest mniejsza, efekty pozycjonowania mogą, ale wcale nie muszą pojawić się wcześniej. Trzeba również liczyć się z tym, że konkurencja nie śpi! I może podejmować takie same działania!

Tak więc na pytanie „Ile trwa pozycjonowanie SEO”, zazwyczaj odpowiadamy „to zależy” 🙂 Jednak na opisywanym przykładzie możemy odpowiedzieć, że w niespełna 5 miesięcy, osiągnęliśmy wzrost na poziomie 328%. Nas bardzo ten wynik zadowala, szczególnie że konkurencja w branży wcale nie jest mała!

7. SEO to konieczność, nie możliwość!

Jeśli prowadzisz swoją działalność i chcesz zyskać klientów, musisz pamiętać, że działania SEO to dziś nie alternatywa a konieczność! Jeszcze kilka lat temu, działania optymalizacyjne nie były tak rozpowszechnione. Konkurencja w sieci była na tyle niska, że praktycznie bez problemów można było znaleźć to, czego się szuka. Jednak tak ogromne rozpowszechnienie się Internetu spowodowało, że obecność na kluczowych pozycjach w wynikach wyszukiwania stała się bardzo pożądana przez przedsiębiorców.

W skrócie – ilość stron www stale rośnie, a miejsc w wynikach wyszukiwarkach jest taka sama 🙂

8. Komu powierzyć działania SEO?

Najlepiej komuś, kto się na tym zna i ma na to dużo czasu 🙂 Jednak my zalecamy zlecić te działania specjalistom SEO. Jak już wspomnieliśmy. Nie są to jednorazowe działania, algorytmy stale się zmieniają, trenty idą do przodu, konkurencja nie śpi i stale dochodzi nowa, więc na pozycjonowanie SEO trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu. Zwróć uwagę również na doświadczenie i efekty osób bądź firm, którym chcesz powierzyć to działanie. Efekty w dużej mierze są mierzalnie, więc sam możesz się przekonać. No i podstawa – zadbaj, aby firma, agencja reklamowa, czy osoba która ma przejąć to zadanie zaczęła od bardzo dokładnego audytu! Tak jak żaden lekarz nie zaczyna leczenia bez diagnozy, tak żadne działania SEO nie przyniosą efektów bez audytu, określenia błędów, postawienia celów itp.

Daj Znać-Agencja reklamowa Nowy Sącz | Pozycjonowanie SEO | Pozycjonowanie lokalne | Pozycjonowanie stron Nowy Sącz | Audyt SEO Nowy Sącz | SEO Nowy Sącz | Pozycjonowanie Stron www | Pozycjonowanie stron internetowych | Pozycjonowanie stron Nowy Sącz | Pozycjonowanie SEO stron internetowych