You are currently viewing Jak pozycjonować stronę www?

Jak pozycjonować stronę www?

Właściciel każdej strony internetowej, zastanawia się jak skutecznie pozycjonować swój serwis w wyszukiwarce i niejednokrotnie podejmuje działania, aby tego dokonać. Z różnymi efektami… jednym udaje się osiągnąć oczekiwane efekty, jednak innym mimo usilnych prób, nie udaje się osiągnąć założonego celu. Niestety pozycjonowanie z biegiem czasu staje się coraz bardziej skomplikowane, coraz więcej firm z niego korzysta a konkurencja rośnie.

Czym jest pozycjonowanie?

Warto zacząć od określenia, czym dokładnie jest pozycjonowanie?  Jest to niezaprzeczalnie najlepsza metoda na to, aby podnieść widoczność strony w wynikach wyszukiwania w Google dla haseł najczęściej wyszukiwanych przez internautów. Pozwala skuteczniej dotrzeć do nowych klientów, i przyciągnąć ich uwagę. Wejścia te, określane są mianem ruchu organicznego.

Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu?

Im wyższa pozycja Twojej strony w wynikach wyszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że twój klient ją odwiedzi. Pozycjonowanie jest metodą marketingu w Internecie – nie jedyną, ale najbardziej popularną.

Optymalizacja.

Optymalizacja strony internetowej to absolutna podstawa wszelkich działań SEO. Polega na udoskonaleniu jej treści kodu programistycznego, dzięki tym działaniom, strona zajmie wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek Google. Konieczne jest regularne dodawanie do Twojej witryny treści o tematyce branżowej – np. w formie Bloga. Warto, aby teksty te przygotowywał profesjonalista, który wie, jak odpowiednio je stworzyć jednocześnie dla potrzeb wyszukiwarki i odwiedzających. Optymalizacja polega m.in. na dostosowaniu treści tekstów, tytułów, kategorii, dodaniu zdjęć, ale też przeprowadzeniu zmian technicznych, które są widoczne tylko dla wyszukiwarki Google.

 

Pozyskiwanie wartościowych linków.

Niezwykle istotne jest również pozyskiwanie wartościowych linków – Jeśli wyszukiwarka Google zauważy, że wartościowe witryny polecają właśnie Twoją stronę poprzez zamieszczenie do niej odnośnika, automatycznie podwyższy się pozycje Twojej strony. Zasada jest bardzo prosta – im więcej osób Cię poleca, tym więcej masz odwiedzin.

To tylko kilka czynników, które mają wpływ na pozycję Twojej strony. Niezwykle ważne są również: odpowiedni dobór słów kluczowych, odpowiednie opisane elementy graficzne, linkowanie wewnętrzne, content. Równie istotny jest wybór strategii – zależy on m.in. od lokalizacji, w której chcesz, aby wyświetlała się Twoja strona, ale również duży wpływ na działania ma branża, w której prowadzisz swoją działalność. Inna będzie specyfika działań dla stron branży finansowej, medycznej, e-commerce czy usługowej. Bardzo ważne jest, aby do każdej branży podchodzić indywidualnie i odpowiednio zaplanować działania.

Blokada od Google.

Warto również wspomnieć o ryzyku otrzymania blokady od Google. Ban, jest to całkowite usunięcie witryny z wyników wyszukiwania dla wszystkich wyrażeń, najczęściej przyznawany jest na skutek amatorskich prób pozycjonowania. Jeśli strona otrzyma bana od Google, to ruch na niej spadnie niemal do zera. Cofnięcie blokady trwa nawet miesiącami i często w efekcie okazuje się, że skutki są niemożliwe do naprawienia.

Dlaczego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom?

Dobra firma pozycjonująca stale śledzi trendy w Google, korzysta profesjonalnych narzędzi oraz dysponuje wiedzą i doświadczeniem specjalistów, którzy mają spore doświadczenie w swojej pracy. Dzięki temu nie zmarnujesz czasu na działania, które będą nieefektywne czy niebezpieczne. Profesjonaliści z łatwością będą tworzyć treści zoptymalizowane dla algorytmu wyszukiwarek i przydatne użytkownikom, zadbają o dobór odpowiednich słów kluczowych i ocenić ich wartość witryny. Zadbają o odpowiednie linkowanie i podejmą szereg innych działań, aby podnieść widoczność Twojej strony. I co najważniejsze – specjaliści stale monitorują efekty, co umożliwia jeszcze lepsze dostosowanie działań.